Dražba obrazu pro BJP Foundation za 500.000 Kč

Dražba obrazu s názvem „Společné vítězství“ od malířky Šárky Vildové, pod záštitou nadace BJP Foundation zápasníka Jiřího Procházky, se konala na Adventním galakoncertu ve Foru Karlín dne 29. prosince 2022 po koncertním vystoupení GOIA a Evy Urbanové. Obraz byl dražen ve prospěch této významné nadace, která pomáhá dětem vyhrát jejich životní boj.

Dražba začala ve vzrušující atmosféře. Obraz „Společné vítězství“ je vyjádřením síly a odhodlání, které zápasník Jiří Procházka přináší do svého sportu. Obraz zachycuje dynamiku zápasu a emocionální výraz boje. Jeho autentičnost a umělecká hodnota přilákaly hned několik zájemců. 

Postupně se částky za obraz zvyšovaly, až se dražba dostala na konečnou částku 500 000 Kč.

Výhercem dražby obrazu od Vild Art, malířky Šárky Vildové o rozměrech 180×90 cm se stal Adam Raw.

Celá částka 500 000 Kč byla poukázána Masarykovu onkologickému ústavu v Brně pro dětské pacienty na Klinice radiační onkologie, kde shodou okolností maminka pana Adama Raw pracovala.

Tato dražba obrazu „Společné vítězství“ se stala významným okamžikem spojení umění, sportu a dobročinnosti.

 

“Dar bude použit pro zpříjemnění prostředí pro malé pacienty. Chtěli bychom se zaměřit jednak na venkovní prostory areálu tak, aby v příznivém počasí mohli dětští pacienti se svými rodiči pobývat před ozařováním na čerstvém vzduchu. Pro malé pacienty bychom chtěli vytvořit zázemí pro sezení a také tzv. knihobudku, v níž by si pacienti mohli zapůjčit knížku či deskovou hru, která by je při čekání zabavila. Současně bychom rádi zajistili také ještě vyšší technické zajištění pro dětské pacienty, a to dokoupením elektronických přístrojů” uvedla mluvčí MOÚ Anna Svobodová.

Komentáře nejsou povoleny.

cs_CZCzech