Obrazy Šárky Vildové dobývají Česko

Právě probíhající výstava Stay Vild v pražském Gramu sklízí úspěchy. 

Následovalo nespočet rozhovorů, za které jsme moc vděční, ať se jednalo o nové zájemce naší tvorby nebo novináře, kteří rozhovor s námi chtěli zveřejnit, a tak představit naši tvorbu širší veřejnosti.

Děkujeme za krásně zpracovaný článek, který vystihuje naše pocity z této, prozatím, největší výstavy a také vás nechá nahlédnout do plánů tvorby Šárky Vildové.

Z článku:

Aktuálně máš prodejní výstavu v nové kavárně na Vinohradech v Gramu. Prodáváte tu originály i reprodukce. Nyní tedy k originálům. Kde pro ně bereš inspiraci?

Šárka: Vždy se řídím okamžikem, jak se cítím, jakou hudbu si pustím. Řídím se zkrátka aktuálními emocemi. Tvoření nechávám žít vlastním životem.

A pokud jde o barvy? Také se řídíš náladou?

Šárka: Náladou i interiérem, ve kterém bych si ten konkrétní obraz dokázala představit. Nebo si představím konkrétního člověka.

Jak to máš s názvy obrazů? Jsou pro tebe důležité, nebo je neřešíš?

Šárka: Názvy vybírám hodně pečlivě. Právě stojíme u obrazu s názvem My everything. Každý obraz má větší váhu, když dostane ten správný název. Lidé často vybírají obrazy podle názvu. Třeba se v tom názvu vidí.

Martin: Šárka nad vymýšlením názvů tráví spoustu času. Když se člověk podívá na obraz a pak si přečte název, najednou mu začne dávat větší smysl. Název nikdy není prvoplánový. Dokážu tvrdit, že název některý lidi úplně odzbrojí.

Celý článek si můžete přečíst na:

Výstava Stay Vild probíhá v pražském Gramu až do 14.května 2024.

Comments are closed.

en_GBEnglish