Dražba uměleckých děl na Novoměstské radnici

Dražba obrazu pro nadaci Dobré víly dětem

V krásných prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí se dne 20.9. 2023 konala dražba nejen našeho obrazu. Díky naší dvorní fotografce, Pavle Hartmanové jsme měli možnosti být součástí této akce pro dobrou věc. 

Dražilo se hned několik uměleckých předmětů a z toho 8 obrazů. Obrazy byly prodány bez příhozů – to znamená, že cena se nenavyšovala a obraz byl tak prodán za původní cenu. Avšak, byly tu dva obrazy, které na sebe strhly pozornost. Jedním z nich byl právě náš obraz a zájem o něj se projevil jak počtem příhozů tak i konečnou cenou. 

Samotná dražba obrazu začínala na částce 10.000 Kč a vyšplhala se na konečných 21.000 Kč. Celá tato částka šla na nadaci Dobré víly dětem, které spolupracují v tuto chvíli s 15 dětskými domovy v České republice. My jsme moc rádi, že jsme takto mohli podpořit tuto nadaci a věnovat prostředky tam, kde jsou třeba.  

Obraz byl prodán na místě a nový majitel získal certifikát pravosti, který dáváme automaticky ke všem obrazům. Jednalo se o originální obraz, ze kterého budou následně dělané reprodukce. 

Zhruba za tři týdny budeme na našich web stránkách budeme spouštět prodej těchto reprodukcí. 

Díky úspěchu, který obraz sklidil jsme dostali možnost zúčastnit se následujícího ročníku, který se bude konat příští rok a my toto pozvání hrdě přijali. Prostředky vydražené během následujícího ročníku budou také věnovány nadaci Dobré víly dětem.

Comments are closed.

en_GBEnglish